1984'ten beri ofis mobilyası sektöründe faaliyet gösteren Elit Ofis'in kurucusu ve başkanı Resul ERDEM sektör ve Elit Ofis hakkındaki değerlendirmelerini şöyle aktarıyor.

"Ofis mobilyası sektörü de diğer pek çok sektör gibi sürekli bir gelişme ve yenilenme içindedir. Özellikle son yıllarda gelişen imalat teknolojileri ile de bu değişim ve gelişme büyük bir ivme kazanmıştır.Ancak günümüzün rekabet şartları ve Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durum sektördeki pazar payının daralmasına sebep olmuştur. Biz Elit Ofis olarak; kendi pazar payımızı arttırmak adına çizdiğimiz hedef doğrultusunda adımlar atıyoruz ve bunun için planlarımız dahilinde ilk önce üretim alt yapısını güçlendirmeyi gerçekleştirdik.2006 yılı başında faaliyete geçen İstanbul Kıraç’taki şimdilik 12000m2 alanda faaliyet gösteren ,yeni üretim tesisimiz bu işin ilk adımı oldu bununla beraber makine parkımızı da son teknoloji ile yeniledik. İkinci olarak ; biliyoruz ki yurt içi ve yurt dışında rekabet edebilmek için üretim hattının yanında ürünlerinde bu rekabete ayak uyduracak çizgide,yenilikçi ve özgün tasarımlar olması gerekmektedir.Bu konu ile ilgili ar-ge çalışmalarına bünyemizde faaliyet gösteren tasarım ekibimiz ile devam etmekteyiz.Bu bağlamda vizyomumuzu yarınlara taşıyabilmek amacıyla Erdem ailesinin en genç üyesi olan Melih Erdem(19) İtalya’da Politecnico Di Milano tasarım okulunda eğitim görmektedir. Elit Ofis bu gelişim sürecinin 3. ayağı olarak bayilik sistemine önem vermekte ve bu konudaki alt yapısını oluşturmaktadır"

Şeklinde görüşlerini belirten Resul Erdem sözlerini şöyle tamamlıyor.

Her şeye rağmen 2016 nın daha olumlu geçmesini bekliyoruz, eğer olağanüstü sosyal ve siyasal değişiklikler olmazsa 2016 da sektörün büyümesini bekliyoruz

Resul Erdem